Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Zvicrës (FOTO-LAJM)

Flamuri shqiptar ngrihet edhe në majën më të lartë të Zvicrës. Këtë gjë e kanë bërë dy alpinistët e shoqatës “Dajti Alpino Turistik Tiranë”, Ibrahim dhe Florian Hackaj.

Brenda 2 ditëve e gjysmë, alpinistët babë e bir, arritën në majën e malit Dom pas 6 orë e gjysmë ngjitje në terrene të vështira.

Shikoni më sipër fotografitë. /albeu.com/


Shtuar më 03/09/2013, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori