Fikën dritat e përfituan nga errësira, si ndodhi grabitja në Krujë
Katër persona janë vënë në pranga për grabitjen e postës në Krujë.

Të arrestuarit janë: Gazmir Saka, Hysen Kica, Bujar Tafa dhe Andi Rexhepi (Paturri), ndërsa roja Besnik Parruca i prangosur pas grabitjes akuzohet për shpërdorim detyre.

Dëshmitë dhe gjurmët e gishtave kanë sjellë zbulimin e autorëve që solli më pas prangosjen.

AbcNeës raporton se gjatë kontrollit në banesë u gjetën edhe një sasi parash dhe armë.

Sakaq, gjatë grabitjes janë fikur dritat dhe autorët kanë marrë paratë.
Shtuar më 07/11/2019, ora 12:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori