Fëmijë, gra, e pleq duke çmontuar predha! Pamje brenda fabrikës së Gerdecit (VIDEO)
Në dokumentarin dedikuar ngjarjes së Gërdecit, viktimave apo të plagosurve, “Top Story” solli pamje të patransmetuara më parë të fabrikësdemontimit “AlbaDemil”, para shpërthimit.

Aty shihen fëmijë, gra, burra dhe të moshuar, të cilët punonin në kushte ç’njerëzore. Janë pikërisht këto kushte të pasigurta, që më pas sollën tragjedinë në Gërdec.

I gjithë procesi i demontimit të armëve ndiqej nga ushtarakët që shfaqen në këto pamje ekskluzive.
Shtuar më 14/03/2019, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori