Familjarët e Andi Malokut: Qeveria po na e vret për së dyti, nuk na japin trupin
Ditën e djeshme ndërroi jetë në spitalin e Traumës, shoferi i prokurorit Arjan Ndoji, Andi Maloku, i cili mbeti i plagosur rëndë në atentatin e ndodhur të premten e kaluar, pranë mbikalimit të Shkozetit.

Familjarët sikur të mos u mjaftonte tragjedia, tashmë janë përballur me një situatë vërtet të rëndë, siç është ajo që nuk marrin trupin dot mbrapsht nga morgu.

Ata shprehen se kjo që iu bëhet është një vrasje e dytë ndaj të birit, ndërsa e kanë kaluar gjithë natën në morg, në pritje që të marrin trupin e tij.

Rasti është publikuar nga ana e gazetarit Basir Çollaku:

Shoferi i prokurorit. Familjaret: Qeveria po na e vret per se dyti, nuk na japin trupin

Vdekja e shoferit, familjaret nuk marrin dot trupin, ora 13 ceremonia e varrimit. Familjaret e Andi Malokut, 23 vjeçari, shofer i Prokurorit Arjan Ndoja, qe u qellua ne atentatin ne Durres, perveç fatkeqesise se humbjes se djalit tani jane shume te shqetesuar, sepse nuk po marrin dot trupin. Kemi lajmeruar oren 13 te dites se sotme, per ceremonine e varrimit dhe nuk na thone asgje çfare po bejne. Ata kane pritur thuajse gjithe naten dhe tani gjenden prane morgut per te marre trupin e te ndjerit…Qevetia po na e vret djsain per se dyti thone familjaret, nuk po na lene ti japim lamtumiren e fundit ta varrosim.


Shtuar më 08/11/2019, ora 08:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori