Eurodeputeti austriak, kundër dhunës në protestë
Johannes Swoboda, Eurodeputeti Austriak është kundër dhunës që u bë gjatë protestës së opozitës, shkruan Albeu.com

Përmes një statusi në Facebook, Eurodeputeti tha se partitë opozitare duhet t’i kthehen dialogut institucional.

“Ajo çka Shqipëria ka nevojë është një bashkëpunim konsrtuktiv ndërmjet qeverisë dhe opozitës në mënyrë që të shtrojnë rrugën drejt BE-së. Gjithashtu paqja është e rëndësishme brenda shteteve të Ballkanit dhe jo vetëm mes tyre.

Opozita në Shipëri duhet ti rikthehet dialogut”, ishte mesazhi i tij në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 18:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori