EULEX mohon të ketë bastisur zyrat e PDK
EULEX ka mohuar të ketë bastisur sot zyrat e PDK.

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë e cilëson lajmin e sotëm si dezinformim.

Nga ana tjetër EULEX nuk mohon se ka bastisur banesat e Hashim Thaçit, Kadri Veselit apo Rexhep Selimit dhe zyrtarëve të tjerë të akuzuar për krime lufte.
Ata ndodhen në Hagë tashmë në paraburgum kurse EULEX po kryen operacione në Kosovë bashkë me Prokurorinë Speciale si dhe Policinë e Kosovës.
Shtuar më 06/11/2020, ora 12:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori