EMRI/ Kjo është "gangsterja" që çorientoi policët në grabitjen e Rinasit
foto ilustruese
grabitjen e Rinasit dyshohet se ka marrë pjesë edhe një grua.

Ajo është 31-vjeçarja E.Bici. Ka dyshime se kjo shtetase ka djegur një nga automjetet që të krijonte kaos te policia, që u drejtua në krahun e kundërt të drejtimit të grabitësve.

Ndërkohë, sot do të zhvillohet seanca për 3 të arrestuarit e tjerë të dyshuar se janë përfshirë në grabitjen e 9 prillit në aeroportin “Nënë Tereza”. Seanca për masën mbahet në Gjykatën e Krimeve të Rënda, aty ku një ditë më parë u shqyrtua masa edhe për Alkond Bengasin. Oltjon Veseli, Saimir Çela dhe Reinaldo Sula do të dalin para gjykatës.

Ka edhe persona të tjerë të dyshuar, pasi Bengasi ka dhënë emrat e 9 prej tyre.
Shtuar më 24/04/2019, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori