E FUNDIT/ Rama prezanton 3 emrat e parë që do kryesojnë listat e 25 prillit
EMRI/ Arrestohet në Lezhë i shumëkërkuari i policisë italiane
Policia e Lezhës ka bërë të ditur se një i shumëkërkuar në Itali ëhstë arrestuar me qëllim ekstradimin.

Bëhet fjalë për Igli ( Arban) Malçi, 39 vjeç, banues në Kurbin mbi të cilin rëndon akuza e plagosje të rëndë me pasojë vdekjen.

Arrestimi provizor i tij u bë pasi Gjykata e Azizzes Itali me vendimin Nr. 1/1 datë 14.12.2003, e ka dënuar me 6 vite e 4 muaj burg për veprën penale ” Plagosje e rëndë me pasojë vdekjen” parashikuar nga nenet 575, 577 dhe 582 të Kodit Penal Italian.

Materialet proçedurale u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin për veprime të mëtejshme. /albeu.com/
Shtuar më 23/11/2018, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori