EMRAT/ Shpallen fituesit për gradën Kryekomisar në Policinë e Shtetit (FOTO LAJM)

Janë shpallur rezultatet e konkursit për gradën “Kryekomisar”, ku fitues rezultojnë vetëm 30 oficerë, nga 133 që ishin vendet e lira për këtë gradë.

Konkursi u zhvillua më datë 12 nëntor dhe kandidatët kanë ankesa për vonesën e shpalljes së rezultateve, pasi pikët që kishin grumbulluar u afishuan 4 ditë pas testimit.

Shumë prej tyre i janë drejtuar Sindikatës së Policisë, pasi pretendojnë se janë përdorur standarde të dyfishta në lidhje me këtë konkurs, madje kanë dyshime se ka pasur ndërhyrje dhe përzgjedhje me miqësi.

Në galerinë e mësipërme mund të shihni listën me 30 fituesit.


Shtuar më 19/11/2018, ora 12:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori