EMRAT/ Nxorrën informacione sekrete, pezullohet specialisti dhe inspektori i Krimeve të Rënda
Dy forca të Policisë së Elbasanit kanë marrë pezullim detyre për shkak se dyshohen të kenë nxjerrë informacione sekrete nga hetimet lidhur me një magazinë kanabisi.

Bëhet fjalë për specialistin e Sektorit të Krimeve, shtetasin me iniciale E.Gjyli dhe për inspektorin e KrimeveRënda, E.Hoxha.

Pezullimi i tyre është bërë pas verifikimeve të kryera nga Drejtoria e Standardeve Profesionale.

Veç pezullimit, ndaj oficerëve ka nisur edhe hetimi administrativ.Shtuar më 11/07/2019, ora 11:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori