EMRAT/ Lirohen 10 nga të arrestuarit e protestës, 1 mbetet në burg
Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i japë lirinë 10 prej të arrestuarve pas protestës tek parlamenti, ndërsa ka lënë në burg vetëm njërin prej tyre.

Bëhet fjalë për Dorjan Protoduarin, i riu që u arrestua tek Spitali i Traumës pak orë pas protestës tek parlamenti.

Vendimi ka ardhur pasi trupi gjykues ka dëgjuar prokurorinë dhe të arrestuarit me avokatët e tyre.


DETYRIM PARAQITJE
1. Fluturim Goleci,
2. Amarildo Sinanaj,
3. Marsel Velillari,
4. Ruzhdi Daci
5. Shpati Bilbilajn,
6. Erald Muçaj,
7. Ali Nalic,
8. Alban Ahmetcenaj
9. Paolo Ahmetcenaj
10. Lulzim Dozhanin

ARREST ME BURG
11. Dorjan Protoduari
Shtuar më 25/11/2018, ora 13:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori