E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
EMRAT/ Kush janë dy deputetët e rinj që betohen sot
Kuvendi gjatë senacës plenare të ditës së sotme pritet që të mbajë edhe betimin e dy deputetëve të rinjë që kanë marrë mandatin në KQZ.

Bëhet fjalë për Arlind Çaçani dhe Halil Jakimi, konkretisht të zgjedhur në Korçë dhe në Dibër.

Ndërkohë për të siguruar mbarëvajtjen kësaj senance qindra efektivë janë mobilizuar pranë godinës së Kuvendit dhe Kryeministrisë.

Duket se frika nga organizimi i një proteste nga ana e opozitës ka bërë që drejtuesit e policisë dhe Ministrisë së Brendshme të marrin masa dhe të rrethojnë zonën. /albeu.com/

Shtuar më 11/04/2019, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori