Emërohet prefekti i ri i Dibrës, ja kush është
Qeveria ka emëruar në mbledhjen e sotme të kabinetit qeveritar prefektin e ri të Dibrës.

I emëruari është Halit Palamani.

Ky emërim vjen vetëm pasi pak ditë më parë u bë publik video-skandali me kryebashkiakun e Dibrës Shukri Xhelili i cili kërkonte favore seksuale nëkëmbim të vendit të punës.

Vendimi për emërimin e Palamanit u vulos nga ana e kryeministrit Edi Rama dhe zv.kryeministrit Niko Peleshi (në mungesë). /Albeu.com/
Shtuar më 25/05/2016, ora 19:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori