Eliminimi i Al-Bagdadit, çfarë do të bëjë Amerika me trupin e tij
Ditën e djeshme lideri i ISIS u eliminua dhe bashkë me të, terroristi grek.

Presidenti Trump, u shpreh se Al-Bagdadi u vra si qen, duke bërtitur e qarë.

Ditën e sotme po diskutohet se trupi i Abu Bakr al-Bagdadi mund të hidhet në det. Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë Robert O’Brien në “Meet the Press” të NBC tha se ai pret që SHBA ta ndjekë të njëjtin protokoll si me Osama Bin Laden.

Udhëheqësi i Al-Qaedas u vra në operacionin e vitit 2011 në Pakistan nga uniformat e Marinës amerikane dhe u hodh në det.

Duke u shfaqur në “Meet the Press”, O’Brien tha se trupi i Bagdadit do të “dënohet” siç duhet.

I pyetur nëse SHBA-ja do të ndiqte të njëjtin protokoll si me Bin Ladenin, O’Brien tha: “Unë do të prisja që të ndodhte kështu”.

Shtuar më 28/10/2019, ora 11:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori