Elbasan, KZAZ-të mbrohen me kallash
Në të gjitha KZAZ-të e qarkut të Elbasanit është mbyllur pasditen e sotme shpërndarja e bazës materiale për zgjedhjet që do të zhvillohen nesër. Por

Në shkallë qarku do të funksionojnë 552 qendra votimi. 4 prej KZAZ i takojnë bashkisë së Elbasanit dhe 6 të tjera i takojnë bashkive Prrenjas, Librazhd, Cërrik, Belsh, Gramsh dhe Peqin.

I gjithë procesi është monitoruar nga forca të shumta policie, por ajo që të bënë çudi është se ndryshe nga qytetet e tjera, në Elbasan efektivët kanë qenë të gjithë ta pajisur me kallash.

Fotot që vijnë nga qyteti ku për 12 vite ka dominuar "Lala" Qazim Sejdini të rikthejnë në kujtesë pamjet e vitit të mbrapshtë 1997, pasi policët mbajnë në duar automatikë.

—Lista zyrtare e kandidatëve për kryetar bashkie në Qarkun e Elbasanit

Elbasan – Gledian Llatja, Partia Socialiste

Belsh – Arif Tafani, Partia Socialiste; Jashar Elezi ,Partia Komuniste e Shqipërisë(tërhequr).

Cërrik – Andi Salla, Partia Socialiste; Merita Xhika ,Bindja Demokratike.

Gramsh – Klodian Taçe, Partia Socialiste; Sabri Ibrahimi ,Bindja Demokratike.

Librazhd – Kastriot Gurra, Partia Socialiste.

Peqin – Lorenc Tosku, Partia Socialiste.

Përrenjas – Nuri Belba ,Partia Socialiste; Myslym Karriqi, Aleanca Kuq e Zi.
Shtuar më 29/06/2019, ora 19:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori