Ekstremistët grekë sulmojnë Laert Vasilin pas deklaratave për terroristin Katsifa (FOTO LAJM)

Mediat pranë ekstremit të djathtë në Greqi kanë sulmuar sot aktorin Laert Vasili për deklaratat e tij kundër shovinizmit dhe racizmit të pjestarëve të Agimit të Artë që morën pjesë në varrimin e terroristit Kostantinos Katsifa.

Përmes një kronike dhe shkrimi të gjatë, Protothema shkruan se "Laert Vasili, një aktor dhe regjisor që po bën karrierë në Greqi mbështeti forcat speciale të Shqipërisë duke i thënë bravo që reaguan shpejt duke shmangur humbje jetësh të tjera", raporton Albeu.com.

"I njohur për afrimitetin me SYRIZA-an, Vasili me nënë greke dhe baba shqiptar thekson se shteti shqiptar fitoi që nuk ra në kurthin e provokimeve të ekstremistëve grekë. Ai tha se shovinistët dhe racistët nuk janë pjesa maxhorancë e shoqërisë greke", vijon shkrimi i Protothema duke mos kursyer edhe etiketimet për regjisorin. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori