EKSKLUZIVE/ Xhevdet Qeriqi mbështet protestën e veteranëve
Xhevdet Qeriqi në protestë
Nga Ervin Shkulaku

Xhevdet Qeriqi e ka mbështetur protestën e veteranëve të UÇK-së që pritet të mbahet në orën 11:00 në sheshin Skëndërbeu të Prishtinës.

"Po është një protestë e drejtë,sepse veteranëve po u bëhet një e padrejt,është muaji i tretë që po hym e veteranët nuk po i marrin pensionet që ua garanton ligji." ka thënë Qeriqi, për albeu.com.

Arsyeja e protestës është pasi veteranët e UÇK-së nuk kanë marrë pensionet prej 3 muajsh.

Ndryshe, sot nga ora 11:00 është paralamëruar protestë për kërkim të miratimit të buxhetit për pagesat e veteranëve.Kështu ka bërë të ditur veteran Agim Hoti, përmes një njoftimi të publikuar në faqen e tij në Facebook.

Sipas këtij njoftimi protesta do të mbahet në ora 11:00. Sipas njoftimit protestuesit do të nisën nga Skenderaj për në Sheshin Skënderbeu në Prishtinë dhe do të jenë në numër 270 deri në 300 persona./albeu.com/
Shtuar më 09/10/2017, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori