Edhe Yuri Kim ka dy fjalë për marrëeshjen Kosovë-Serbi
Ambasadorja amerikane në Tiranë ka reaguar pas marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë, tekda e konsideron këtë arritje një hap të madh.

"Duke u përqendruar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dy vendet ishin në gjendje të arrijnë një përparim të vërtetë në bashkëpunimin ekonomik në një gamë të gjerë çështjesh.", shprehet Kim.

Reagimi i plotë
Një hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor: “Duke u përqendruar në krijimin e vendeve të punës dhe rritjen ekonomike, të dy vendet ishin në gjendje të arrijnë një përparim të vërtetë në bashkëpunimin ekonomik në një gamë të gjerë çështjesh.”
Shtuar më 04/09/2020, ora 19:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori