"E vrau në banjë": Çfarë u dëshmua në Gjykatë për vrasjen e Indrit Çelajt
Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit të kondicionerit përfundoi në vrasje.

News 24 ka zhardhur dëshminë e tyre të dhënë në Gjykatë, ku ata kanë treguar të gjithë ngjarjen si ka ndodhur.

Sipas tyre ngjarja ka ndodhur në një nga tualetet e katit të parë të ndërtesës, e cila po ndërtohej në zonën e “Myslim Shyrit” në Tiranë. Sipas punëtorëve, në në vilë kishte shkuar dhe Griseldo Kusi, djali i pronarit, për të kontrolluar punimet.

“Kur na përshëndeti, dëgjoi një zhurmë. Eldo lëvizi dhe u bë nervoz. Shkoi të dëgjonte zhurmë dhe filloi të bërtiste me Indritin. Dëgjuam t’i thoshte po këtu çfarë po bëhet. Përse po e hap atë vrimë. Ku do e çosh shkarkimin e kondicionerit. Në përgjigje, Çelaj ka thënë se nuk e di unë ku do jetë shkarkimi”, mësohet të kenë thënë punëtorët në dëshminë e tyre.

Pas kësaj, Griseldo Kusi ka nxjerrë armën nga brezi dhe qëlluar me një plumb në kokë të riun, duke i shkaktuar rënien në koma dhe më pas vdekjen në spital. Sipas punëtorëve, Eldo u largua me nxitim, ndërsa në dorë mbante një çantë.

Shtuar më 25/08/2019, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori