E RENDE/ Njerëzve u del shkumë nga goja pas sulmit kimik në Siri (FOTO & VIDEO)
Sulmi kimik dje në Siri, ka shkaktuar panik në të gjithë botën. Mediet kanë publikuar pamje të njerëzve të shokuar dhe disa të tjerë të shtrirë përtokë me shkumë në gojë.

Të paktën 58 civilë mbetën të vrarë, mes tyre 11 fëmijë dhe një doktor. Spitali në të cilit ishin shtruar civilët u godit me raketa duke shkatërruar një pjesë të ndërtesës.

Sulmi i djeshëm ka shokuar të gjithë botën, ndërsa fotot e fëmijëve të prekur kanë shkaktuar reagime të shumta ndaj këtij sulmi makabër. /albeu.com/


Fotot e fëmijëve sirianë të prekur nga sulmi kimik që përlotën botën

Shtuar më 05/04/2017, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori