E rrahën sa i morën jetën, drejtësia vihet në vend pas një dekade (FOTO LAJM)

Një ngjarje e rëndë që ka ndodhur 10 vite më parë është rrikthyer në qendër të vëmendjes italiane pasi më në fund është vendosur drejtësi.

Dy karabinierët Alessio Di Bernardo dhe Raffaele D’Alessandro u dënuan me 12 vite burg nga Gjykata e Apelit të Romës për vrasje me dashje të Stefano Cucchit, studiuesit 31-vjeçar i arrestuar në mbrëmjen e 15 tetor 2009.

Ata e rrahën aq keq saqë ai vdiq shtatë ditë më vonë në spitalin Pertini.

Dëshmitari Francesco Tedesco u dënua me dy vjet e gjashtë muaj burg

Ndërkohë, motra e viktimës, Ilaria ka thënë se tanimë Stefano mund të pushojë në paqe.

"Stefano u vra, ne e dinim këtë dhe ne e kemi përsëritur atë për 10 vjet. Ndoshta tani ai mund të pushojë në paqe", u shpreh motra.

Ndërkohë e ëma e Stefanos, teksa përqafonte burrin dhe vajzës, tha:"Një lehtësim i vogël pas 10 vitesh dhimbje dhe prova të pavërteta".

Shtuar më 22/11/2019, ora 16:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori