E RËNDË/ Maratona Kombëtare e notit në Sarandë, notari ndërron jetë sa del nga deti
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë para pak minutash. Mësohet se një nga pjesëtarët e Maratonës Kombëtare të Notit të grupmoshave 10-80 vjeç ka ndërruar jetë.

Mark Ademi, 72 vjeç nga Lezha ka përfunduar garën e tij në 500 metra dhe sapo ka dalë në breg është ndier keq.

Në vend ka mbërritur ambulanca dhe e ka transportuar në spital por ka qenë tepër vonë për garuesin nga Lezha, i cili ka ndërruar jetë.
Shtuar më 08/09/2019, ora 13:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori