E rëndë! Gruaja nga Bulqiza humb trinjakët pasi spitali nuk kishte mjekë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në spitalin e Bulqizës, ku raportohet se një grua shtatzënë ka humbur fëmijët e saj pasi në spital mungonin mjekët dhe nuk kishte sallë operacioni.

Gruaja e quajtur, E. Rexhepi kishte ardhur nga fshatrat për të lindurspitalin e Bulqizës, ku si fillim ka lindur fëmijën e parë me asistencën e infermieres por ka pasur vështirësi për dy foshnjet e tjera.

Sipas burimeve nga spitali, të tre fëmijët nuk kanë mundur të mbijetojnë për shkak të mungesës së ndërhyrjes së mjekëve në kohë. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2018, ora 13:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori