E qara e Sandrës! Fotot që bënë bujë në 2018 (FOTO LAJM)

Një djalë jetim, në Çad, kalon pranë një muri që përshkruan pak a shumë realitetin e luftës dhe varfërisë që ka sjellë thatësira në zonën e Chad Basin. Foto nga Marco Gualazzini
Në garën e “World Press Photo 2019">2019”, (Fotoja e Shtypit Botëror 2019">2019), kanë marrë pjesë 78.000 foto të bëra nga 4738 fotografë.

Fotoja fituese është nga Xhon Mur, dhe tregon një vogëlushe nga Hondurasi, Janela Saçnez, që qan teksa mamaja e saj, Sandra Sançez, ndalohet dhe merret nga policia kufitare amerikane, bashkë me të.

Më poshtë janë fotot e tjera fituese.
Shtuar më 20/04/2019, ora 21:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori