E pabesueshme. Ky amerikan po lufton për Rusinë e Re (VIDEO)
Në anën e separatistëve rusë, nuk ka vetëm etnikë rusë që luftojnë, por edhe shtetas të huaj.

Një amerikan ka thënë se po lufton në krah të pro-rusëve për ëndrrën e Rusisë së Madhe.

Ky amerikan ende nuk njihet, pasi nuk i dihet identiteti, raporton Telegrafi.

Ai thotë se populli në lindje të Ukrainës duhet ta shpallë vetë se çfarë dëshiron dhe jo të imponohet nga politika ndërkombëtare.

Gjithashtu, mes separatistëve pro-rusë po luftojnë edhe francezë, spanjollë, serbë etj. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori