E listuan krah Vis Martinajt dhe Shullazit, Tahiri reagon ashpër ndaj amerikanëve
Saimir Tahiri u përmend ditën e sotme nga Ambasada Amerikane, pasi kjo e fundit kërkonte një hetim të plotë për ish-Ministrin.

Kjo deklaratë nuk është pritur fare mirë nga Tahiri, i cili në një status të gjatë ka treguar se një kërkesë e tillë është shumë e pavend.

POSTIMI I PLOTE I TAHIRIT:

Sic nuk duhet te ndodhte ne nje vend normal, per fat te keq ka ndodhur qe Ambasada Amerikane ka folur per hetimin ndaj meje me shume se c’kam folur une vete. Ndodhi serisht edhe sot!
Ndersa ky lapsprishuri, e gjeti rastin e radhes te vjelli banakut duke me bere mua simbolin e deshtimit te reformes ne drejtesi.

Reformes ne drejtesi ne Itali e ka fjalen ky??? Atje ku u hetova jo politikisht por profesionalisht dhe perfundimi ishte SE NUK KAM ASNJE LIDHJE me gjithe llumin qe e ka mbushur opinionin publik soji ketyre ketu.

Se c’lidhje ka reforma ne drejtesi ketu tek ne me hetimet nga Prokuroria Antimafia e Italise prej nga ku mora drejtesine qe me takonte, kete nuk e gjen dot as ky analisti ne kulm te ligesise se vet.

Por eshte motiv i bollshem per te hedhur balten e rradhes, sic kane bere me pash deri sot.

Une nuk besoj kurre se Ambasada Amerikane eshte kthyer ne Prokurori a Gjykate mu si ky klubi i analisteve palaco qe ka me kile ne vendin tone, ndaj e pershendes prononcimin me besimin se duam e presim te njejten gje; DREJTESIA TE BEJE DREJTESI! /albeu.com/
Shtuar më 20/11/2018, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori