"E kapi për kofshe dhe e bindi për një drekë": Boris Johnson akuzohet për ngacmim ndaj gazetares
Kryeministri britanik Boris Johnson po akuzohet për keqtrajtim seksual të një gazetareje, njoftojnë mediat britanike.

Sipas Charlotte Edëardes, nga The Sunday Times, incidenti i supozuar ndodhi në vitin 1999, kur ai ishte redaktor i The Specator.

Edëardes e akuzoi Johnson se e kapi për kofshe, aq sa ta bindte të ulej me të për një drekë.

Johnson mohon akuzat, por nuk pranoi të komentojë nëse ai mendonte se Edëardes po gënjen.

Më vonë, Doëning Street lëshoi ​​një deklaratë duke thënë se akuzat nuk janë të vërteta.

Johnson edhe ashtu po përballet me mospërkrahje edhe nga partia e tij lidhur me ecurinë e Brexit, ndërsa burime nga konservatorët thanë se këto pretendime erdhën si “rrufe në qiell të hapur”.


Shtuar më 01/10/2019, ora 11:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori