Tre viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë ndërruar jetë 3 pacientë nga koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit.

Bëhet fjalë për një 58 vjeçareare, një 63 vjeçar dhe një 66 vjeçar.

COVID-19 – Statistika (28 Shtator 2020)
Testime totale 86378
Raste pozitive 13391
Raste të shëruara 7629
Raste Aktive 5382
Humbje jete 380 (Qarku Tiranë 180, Durrës 46, Shkodër 40, Elbasan 26, Fier 22, Korçë 19, Lezhë 16, Kukës 10, Dibër 8, Vlorë 7, Gjirokastër 4, Berat 2).
Shtuar më 28/09/2020, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori