E FUNDIT/ Tre lëkundje të forta trondisin vendin, ku ishte epiqendra
Tre lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri.

Lëkundja e parë ishte me magnitudës 3.9 e shkallës Richter, e cila ishte 8 kilometra në Perëndim të Mamurrasit me një thellësi 29 kilometra.

Lëkundja tjetër ishte me forcë 3.1 e shkallës Richter dhe me epiqendër 13 kilometra në Veri-Perëndim të Shijakut.

Me të njëjtën forcë ka qenë një tjetër lëkundje, e cila pati epiqendër të njëjtën zonë.

Shtuar më 27/11/2019, ora 12:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori