Tërmeti shkund Tiranën dhe gjithë Shqipërinë qendrore
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Tiranë duke shkaktuar panik tek banorët. Lëkundjet janë ndjerë në një pjesë të mirë të vendit gjithashtu.

Mësohet se tërmeti kishte epiqendrën në veri të Durrësit, në afërsi të Gjirit të Lalzit dhe kishte një forcë prej 3.8 të shkallës richter.

Për momentin nuk raportohen dëme materiale.
Shtuar më 23/04/2019, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori