Tërmet me fuqi 3 ballë godet Kosovën
Para pak minutash, raportohet të jetë ndjerë një tërmet në Kosovë.

Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) ka raportuar për lëkundjen e tokës, me fuqi 3.0 magnitude dhe thellesi 10km.

Epiqendra e termetit ka qene 23 km ne largesi nga Prishtina, ne zonen mes Shtimes dhe Lipjanit.

Dridhjet e tokës i kanë ndjerë edhe banorët e Prishtinës e Ferizajit.
Shtuar më 16/03/2020, ora 22:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori