Tërmet i fuqishëm në Itali
Një tërmet i forcës 4.75 të shkallës richter ka rënë pak më parë në zonën e Kalabrisë në Itali duke shkaktuar panik tek banorët.

Për momentin nuk raportohet për viktima, përveç disa të lënduarëve si edhe disa dëmeve të vogla materiale, megjithatë banorët lokalë bëjnë me dije për mediat italianë dhe tronditja ka qenë e fortë duke bërë që të dalin jashtë shtëpive dhe zyrave.


Shtuar më 09/09/2019, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori