Shpërthen makina pranë kopështit Botanik (FOTO LAJM)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e Kopështit Botanik në Tiranë.

Sipas të dhënave paraprake, mësohet se shpërthimi ka ndodhur tek një makinë, ndësra ndërsa ende mbetet mister nëse dëmi i është shkaktuar me qellim apo nga ndonjë defekt elektrik.

vendngjarje kanë mbërritur ambulanca dhe makina të shumta policie.

Njoftimi paraprak i Policisë së Tiranës

Në rrugën dytësore pranë nënkalimit tek kopshti botanik ka marrë flakë dhe është djegur mjeti i parkuar, tip “Volksvagen” në pronësi të shtetasit S. S. Gjithashtu ka pësuar dëmtime nga flakët mjeti tip “Ford” i cili ndodhej i parkuar afër mjetit tip “Voklsvagen”. Po punohet për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.
Shtuar më 12/12/2018, ora 10:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori