Shembet ura e re 950 tonëshe në Florida, numër i lartë viktimash (FOTO)

Një urë kalimtarësh është shembur në Majemi, SHBA, duke shtypur disa automjete që ishin duke lëvizur poshtë objektit.

Ekipet e emergjencës kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ku thuhet se janë vrarë "njerëz të shumtë" dhe janë bllokuar makina në kampusin e Universitetit Ndërkombëtar të Floridës në Miami.

Ura, e cila u instalua të shtunën e kaluar, u ndërtua për të siguruar aksesin e këmbësorëve nga kampusi kryesor i FIU në një zonë që strehon një numër të banesave studentore.

Imazhet televizive të kapura nga helikopteri tregojnë shumë makina të grumbulluara nga pesha e urës.

Imazhet tregojnë gjithashtu një numër të punonjësve të emergjencës emergjente përgjatë rrënojave në një përpjekje për të gjetur të mbijetuarit.

Ende nuk ka fjalë për numrin e saktë të viktimave, edhe pse shumë raporte përmendin deklarata të policisë që tregojnë se disa njerëz kanë vdekur.

Ura peshonte 950 ton dhe ishte ndërtuar mbi Tamiami Trail, por nuk ishte ende e hapur për këmbësorët. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 19:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori