Rritja më e ulët në tre javë në numrin e të infektuarve, sa ka shkuar sot
Ka shkuar në 383 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë.

Shifrat e reja janë bërë publike sot nga Ministria e Shëndetësisë, e cila raportoi të dhënat më të fundit pas testimeve që janë bërë në personat e dyshuar gjatë 24 orëve.

Një ditë më parë numri i të prekurve ishte 377 persona dhe 22 numri i pacientëve që gjetën vdekjen për shkak të koronavirusit.

Shtuar më 07/04/2020, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori