Gjykata dënon me 3.4 vite burg Saimir Tahirin
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shpallur fajtor nga gjykata e Krimeverënda.

Tahiri është dënuar me 5 vite burg për akuzën e "Shpërdorimit të detyrës".

Por në vendim gjykata është shprehur se Tahiri do të bëjë vetëm 3.4 vite me shërbim prove.

Pas më shumë se 5 orësh e 30 minutash, tre gjyqtarët e Gjykatës së KrimeveRënda Ardit Mustafai, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka kanë dhënë vendimin për ish-ministrin Saimir Tahiri.

Prokuroria e KrimeveRënda kërkoi që Tahiri të dënohej me 12 vite burg, me gjykim të shkurtuar 8 vite.
Shtuar më 19/09/2019, ora 22:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori