I biri qëllon për vdekje efektivin e FNSH-së
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet, ku një efektiv i forcave të FNSh-së është qëlluar për vdekje aksidentalisht nga djali i tij i mitur.

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 13:25, në rrugën "Shyqyri Brari", pranë Kopështit Zoologjik. Dyshohet se aksidentalisht nga djali i tij i mitur është plagosur punonjesi i policisë i FNSh-së, shtetasi R. B, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë.

Njoftimi

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 20.12.2020, rreth orës 13:25, në rrugën "Shyqyri Brari", pranë Kopështit Zoologjik, dyshohet se aksidentalisht nga djali i tij i mitur është plagosur punonjesi i policisë i FNSh-së, shtetasi R. B, i cili si pasojë e plagës së marrë ka ndërruar jetë.

Grupi Hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Veprimet hetimore po kryhen nën drejtimin e Prokurorit, nga SHÇBA dhe strukturat hetimore të DVP Tiranë.
Shtuar më 20/12/2020, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori