Presidenta Meta i kërkon opozitës të ndalojnë protestën
Kreu i shtetit, Ilir Meta i ka bërë thirrje partive të opozitës që të ndalojnë protestë para parlamentit dhe të shpërndahen paqësisht.

Me anë të një mesazhi, Meta kërkon që protestuesit të ndalojnë aktet e dhunës.

"Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta i bën udhëheqësve të opozitës të ndalojnë protestën para Parlamentit dhe qytetarët të shpërndahen paqësisht", thuhet në mesazhin e tij.
Shtuar më 08/06/2019, ora 21:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori