Plas mes biznesesh në Laprakë, policia dhunon gruan shtatëzane, niset urgjentisht në spital (FOTO LAJM)

Vijnë përplasjet mes biznesmenëve dhe Policisë Bashkiake në Laprakë. Dy pronarët e një biznesi kundërshtojnë vendosjen e kangjellave pranë biznesit të tyre, pasi sipas tyre kështu iu falimenton edhe puna.

Një nga gratë, shtatzënë, njëkohësisht edhe pronare e biznesit ka theksuar se është dhunuar nga Policia Bashkiake. Madje sipas saj njëri nga policët bashkiakë e goditur në bark.

“Duhet me i marrë fëmijët nga shtëpia dhe t’i ushqej në rrugë. Të lypë në rrugë. Po na prishnin biznesin. Njëri nga policët më ka qëlluar në bark. Jemi 25 familje që ushqehemi këtu. Na kërkojnë para“, u shpreh gruaja.


Shtuar më 31/07/2019, ora 11:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori