Përplaset me motor, humb jetën i riu shqiptar në Greqi
Një djalë i ri, i moshës 27 vjeç, vdiq në orën 12:40 të Mërkurën pasdite kur një motor me të cilin po hipte në makinë u përplas me një kamion marrëse në kryqëzimin e bregdetit me rrugën ZefyrouVoula.

Sipas policisë, kamioni po udhëtonte në rrugën Zefyrou, ndërsa shoferi fatkeq i motoçikletës në rrugën bregdetare nga Voula për në Glyfada.

Të dy automjeti dhe motorri u përplasën, duke u vrarë 27 vjeçari. 27-vjeçari nga Shqipëria nuk mbante skafandrën në kokë.

Ai u transferua në spitalin në Voula, por për fat të keq ishte vonë, pasi ai kishte humbur jetën.

Gazetari shqiptarGreqi Shpëtim Zinxhiria, i cili dha edhe lajmi shprehet se Greqia renditet ne vendet e para ne BE per aksidente
Shtuar më 21/08/2019, ora 16:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori