Nuk e ndali gazi, Kosova miraton demarkacionin me Malin e Zi
Pëlqej
Më në fund me 80 vota pro dhe 11 kundër Kosova ka miratuar demarkacionin me Malin e Zi.

Edhe pse u hodh disa herë gaz lotsjellës kjo marrëveshje nuk u ndalua.

Tashmë sipas marrëveshjes Kosova humb Kullën, Cakorrin dhe disa pjesë të territorit por sipas Ramush Haradinajt kjo do të korigjohet më vonë.

Kjo marrëveshje ishte kriter për liberalizimin e vizave dhe tashmë nga 95 kritere u plotësuan 94. Ngelet kriteri i luftimit të korrupsionit për t'u liberlizuar vizat me BE-në./albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 18:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori