Miratohen 2 ligjet e reformës në drejtësi, "opozita e re" pro
Pas dy vitesh pritje janë miratuar dy ligjet e reformës në drejtësi, pasi opozita e re bashkoi votat me PS-në për të bërë kuorumin e nevojshëm.

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për organet e qeverisjes në sistemin e drejtësisë

Miratohet me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim projektligji për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Janë miratuar gjithashtu dhe 2 koncesionet e shumë diskutuar ai i Orikum-Dukat me 77 vota pro, ndërsa ai i rrugës Milot-Balldren me 79 vota.
Shtuar më 18/07/2019, ora 19:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori