Kuvendi zgjedh kryetaren e re të ILDKPKI-së
Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI.

Ajo ka mbajtur më parë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të ILDKP-së, ndërsa do të zëvendësojë në këtë detyrë Shkëlqim Ganajn.

Bashari do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë për 7 vitet e ardhshme.


Shtuar më 23/12/2020, ora 13:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori