Helmohen nga substanca kimike 11 nxënës në Bulqizë
11 nxwnws tw njw shkolle nw qytetine Bulqizws janw helmuar dhe mw pas kanw pwrfunduar nw spital.

Mwsohet se nxwnwsit e klasws sw gjashtw janw helmuar nga substanca kime gjatw njw ore mwsimi nw lwndwn e kimisw.

Nxënësit në orën mësimore të laboratorit kanë përdorur një lëndë kimike të llojit sapun dhe kjo ka krijuar shqetësime duke bërë që ata të dërgohen me shpejtësi në spital.

Ende nuk dihet gjendja shëndetësore e nxënësve të klasës së gjashtë, ndërsa vijojnë të trajtohen me serum nga bluzat e bardha në Bulqizë.

Shtuar më 20/03/2019, ora 10:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori