Gripi i derrit edhe në Durrës, pacienti në gjendje të rëndë
Edhe pse për gjatë një jave janë shënuar 4 viktima nga virusi AH1N1, "gripi i derrit" është njoftuar zyrtarisht se ka hyrë në Shqipëri.

Bëhet fjalë për një pacient rreth 60-vjeç nga qyteti i Durrësit i cili ëhstë i shtuar në spitalin e sanatorium në Tiranë.

Sipas burimeve nga spitali Rajonal, bëhet e ditur se pacienti është paraqitur fillimisht në urgjencën e spitalit për ndihmë mjekësore.

Më pas, është shtruar dhe nga analizat e kryera në Tiranë, ka rezultuar me një ndër variantet e gripit të derrit./albeu.com/
Shtuar më 09/02/2019, ora 09:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori