Flamur Noka pezullohet 10 ditë nga Parlamenti
Pëlqej
Debati dhe përjashtimi i Flamur Nokës dhe më pas prezenca e tij në Kuvend, solli mbledhjene Byrosë Parlamentare.

Ashtu siç u njoftua edhe gjatë seancës, mbledhja e Byrosë Parlamentare nisi në orën 19:00 në Kryesinë e Kuvendit.

Gjatë kësaj mbledhje do të diskutohet kërkesa e deputetëve të Partisë Socialiste për përjashtimin me 10 ditë të deputetit demokrat Flamur Noka nga punimet e Kuvendit.

Edhe deputetët opozitarë të PD dhe LSI kërkuan përjashtimin e kryeministrit Rama, me pretendimin se kishte fyer ish-kryeministrin Sali Berisha, por kjo kërkesë nuk u miratua.
Shtuar më 12/10/2017, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori