Çfarë po ndodh mes Turqisë dhe Greqisë? Ushtria turke dërgon tanke në kufirin grek
Forcat e Armatosura Turke filluan të transportojnë tankekufirin Grek.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuara me rreth 40 tanke u larguan nga kufiri sirian sot pasdite.

Tanket ishin vendosur në kufirin sirian, tani ato u ngarkuan me kamionë dhe u nisën për në Edirnes.

Dy autokolona kamionësh të ngarkuar me rreth 40 tanke dhe larguar sot pasdite nga kufiri sirian.

Karvani pritet të transportohet nga porti Iskenderun në Edirne me tren.

Shtuar më 05/09/2020, ora 18:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori