Basha largohet nga Presidenca, vetëm 20 minuta takim me Metën
Prej orës 5:00 të mëngjesit, Kreu i Shtetit ndodhet në Presidencë. Në orën 09:00 ai u takua me kryedemokratin Basha. Takim ky që zgjati vetëm 20 minuta dhe nuk dihet ende se çfarë u diskutua në takim.
Në momentin e daljes nga Presidenca, Basha rrefuzoi të fliste dhe para kamerave.

Ndërkohë dje kryeministri publikoi ftesën e Presidentit në twitter, teksa iu përgjigj me ironi: "Kemi zgjedhje, jam i zënë!", ndërsa Meta është shprehur se do e presë në taki deri në orën 13:00.
Shtuar më 27/06/2019, ora 09:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori