Atentat me armë zjarri, vriten 3 diplomatë turq duke drekuar
paktën tre diplomatë turq u vranë nga një atentat me armë zjarri në kryeqytetin kurd të Irakut Erbil, thanë dy zyrtarë të sigurisë për Reuters.

Njerëz të armatosur të panjohur hapën zjarr në një restorant ku diplomatët po drekonin, dhe qëlluan për vdekje të paktën tre prej tyre.

Konsulli Hakan Karaçay nuk ishte në restorant kur ndodhi sulmi.
Shtuar më 17/07/2019, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori