Asnjë minutë ministër i Jashtëm, Rama i delegon detyrën Gent Cakajt
Edi Rama e ka çuar deri në fund "fiksimin" e tij për të emëruar në detyrën e ministritJashtëm, Gent Cakajn.

Për ta bërë këtë kryeministri ka pritur ditën e sotme, ku menjëherë pas fjalës përmbyllëse të ish-ministrit, Ditmir Bushati, i ka deleguar detyrën Gent Cakajt.

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore
‘Unë i nënshkruari Edi Rama në funksionin e Kryeministrit dhe ministritJashtëm, ia delegoj detyrën e ministrit zv/ministrit Gent Cakaj’ u shpreh Rama duke mos thënë asnjë fjalë tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 23/01/2019, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori